Tartalomjegyzék

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok 
 RegisztrációRegisztráció   BelépésBelépés 
Pontos idő: 2014. Dec. 22 Hétf.. 8:53 pm
Időzóna: UTC + 1
Hozzászólások a legutolsó látogatás óta
Megválaszolatlan üzenetek megtekintése
 Fórum index » SONY ERICSSON 2010 MODELLEK » SONY ERICSSON XPERIA X10 MINI (E10i), X10 MINI PRO (U20i), XPERIA X8 (E15i), W8 (WT18) KLUB » Megoldások gyakorlottabbaknak
SD-re telepítés megoldása X10Miniken/X8-on több módszerrel!!
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 7 oldal [140 Hozzászólás] Előző téma megtekintéseOlvasatlanként megjelölKövetkező téma megtekintése
Ugrás a köv. oldalra:: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Következő
Szerző Üzenet
hurikan
moderátor
moderátor

SD-re telepítés megoldása X10Miniken/X8-on több módszerrel!!

FIGYELEM MINDENKI CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE FOGJON BELE ÉS CSAK HA KÉPESNEK ÉRZI MAGÁT A MŰVELETRE!!! A MŰVELET VÉGREHAJTÁSA ELŐTT KÉSZÜLÉKEDET ROOTOLNOD KELL !!! MIELŐTT BELEFOGSZ ELŐSZÖR OLVASD VÉGIG!
Sok mindenkinél működik, ha úgy csinálod ahogy le van írva, nem lehet gond.
Azonban ez a moddolás is, mint már maga az ehhez a művelethez szükséges Rootolás garanciavesztéssel jár. Azaz szervizbe vitel előtt a szoftver újrahúzása, javítása mindképpen ajánlott!
-éppen emiatt veszélye is van a dolognak ugyanis pl ha pont a Micro USB-csatlakozód romlik el a telefonban, a szoftvert nem tudod majd visszaállítani

Az SD-kártya particionálása mindegyik módszer előtt elvégezendő (rootolt telefon szükséges!Tesztelve :SE.X10 Mini 2.1,tökéletesen működik.)

Kell nekünk egy SD kártya, amit particionálnunk kell.

(Ezt a műveltetett Én úgy végzem el,hogy a telefonban particionálom meg a kártyát s a továbbiakban is igy másolok illetve törlök róla)
Erre fognak kerülni a programok a belső memóriából.
(A leírás segítséghez egy word doc file képekkel a leírás végén letölthető)

1. és legfontosabb: Végezz biztonsági mentést a művelet előtt utána mindent törölj a kártyáról!

2. Több féle módon elvégezhető a particionálás, én a MiniTool Partition Wizarddal csináltam.
Letöltöd, telepíted, kártyát a telefonba hagyod úgy particionálod, máskülönben nem lesz jó, indítod. (fontos megjegyzés: később is szigorúan adatkábellel tegyél fel vagy törölj adatokat vagy esetleg Bluetooth-on, az SD-t ne vedd ki!!)

Innen:

http://www5.zippyshare.com/v/85645214/file.html

3. Ráklikkelsz a kártya sorára, és nyomsz a felső menüsorban egy Delete-ét. Ha eddig minden oké, akkor Unallocated felirat fogad a kártyánál az eddigi FAT (vagy amire formázva volt, FAT ill. FAT32-t láttam eddig gyárilag) helyett.

4. Most a felső menüsorban a delete mellett a Create gomb aktívvá vált, ne légy rest, kattanj rá.

Fontos elmondani, hogy a Windows a memóriakártyából egy partíciót lát, így először azt a particiót kell létrehozni, amelyet a továbbiakban is háttértárnak kívánunk használni. Azaz a FAT vagy FAT32-es patriciót. 4GB alatt FAT, felette FAT32!!

5. Van pár adat amit be kell állítani:

-Partition Label: tetszőlegesen beírhatsz valamit
-Create As: válaszd ki a Primary-t
-File System: FAT vagy FAT 32, attól függ mi volt a delete előtt. (2gb felett mindenképp FAT32)
-A Drive letter-t és a Clustert nem kell változtatni.
-Size and Location: itt a csúszkát húzd a kívánt méretre.

Megjegyzés: a majdani partíció, amit a telefon programjainak szánsz, maximum 1,0gb lehet ,mert különben nem lesz stabil a telefon.,de 300-500 MB bőven elég, ennek megfelelően állítsd a csuszkát. Tehát ha 4 GB-os SD kártyád van, akkor ennél a partíciónál a csuszkát húzd kb 3300-3400 MB-ig, és figyeld az Unallocated Space After sort, hogy megmaradjon még a másik partíciónak a kívánt méret. Én egy 512-es kártyát áldoztam be a teszt kedvéért, szóval közel sem kell a fele memóriát ellőnöd.
Fontos az is! Hogy az EXT2-nek a helye a FAT/FAT32 mögött legyen és ne előtte!! Máskülönben a végeredmény ugyan az lesz, mintha először az EXT2 patriciót csináltad volna meg, azaz a FAT/FAT32 nem lesz majd felismerhető és az egészet kezdheted elölről!

6. Ezután OK.

7. A kártyán most két sort kell látnod. Egy partíciót, amely már rendelkezik fájlrendszerrel és alatta egy Unallocated sort. Most válaszd ki ezt a sort, és kattints a Create gombra.

8. Feltesz egy kérdést a program, arra vonatkozóan, hogy létre akarsz-e hozni egy második partíciót, mert a Windows csak egyet fog látni, kattints a Yes-re.

9. Adatok:
Partition Label: tetszőlegesen beírhatsz valamit
Create As: válaszd ki a Primary-t
File System: Ext2
A Drive letter-t és a Clustert nem kell változtatni.
Size and Location: ezt sem kell változtatni már.

10. Katt OK.

11. A bal felső sorban katt az Apply gombra.

12. Rákérdez, hogy biztos vagy e a dolgodban: Igen az.

13. Lefutnak a dolgok, kis ablakban szöveg, katt az OK-ra.

14. Program bezár, kész a particionált SD kártyád. Total Commanderben ha rámész az SD meghajtójára, láthatod is, hogy mekkora hely maradt a tároláshoz, a progiknak készített partíció már nem látszik.

15. Leválasztod a telefont, lehetséges hogy azt írja hogy a kártya üres, ne ijedj meg.
Indítsd újra, vagy kapcsold ki-be, utána már látni fogja.

Most pedig jön a művelet elvégzése abból a célból hogy az alkalmazásaid az SD-re települjenek és amik fent vannak oda másolódjanak:

1.módszer: Recoveryvel EXT4 patricióra:

App2SD Telepítési útmutató:

1. Letöltsd le itt az App2SD-t- http://www.mediafire.com/?b5jfy3vsowy912f

Vagy ha azt akarod hogy ne csak az alkalmazások települjenek az SD-re, hanem a gyorsítótárazás is oda történjen, akkor ezt töltsd le:
http://www.mediafire.com/?4cjexu9c4penpo6

2. Másold fel így, kicsomagolatlanul a letöltött fájlt az SD kártyád főkönyvtárába

3. Indítsd újra a telefont Recovery üzemmódban (Fehér SonyEricsson kiírás után vissza gomb nyomogatásával amíg nem jön be a Recovery)

4.Telepítse app2sd-t recoveryn keresztül a következő formában:

bökj az Install Custom Zip
-majd az install Custom Zip From SD card gombra
-keress rá a telepítendő fájlra (Browse to find ......... zip
-bökj "Yes - Install .............zip"
-ki fogja írni ha elkészült
-kész is, vissza gombbal lépj vissza indítsd újra a telefont a Reboot gombbal! (akár 3-5percig is újraindulhat, ne ijedj meg)

Utó információk, tudnivalók a telepítés utánra:
1.-Első újraindítás után telepítés tovább tart, attól függően, mennyi a telepített alkalmazásod volt a telefonon éppen.
Ha nem volt is eltarthat akár 4-5percig is mire bejön a képernyő.
2.-Miután app2sd telepítve, soha ne kapcsold be a telefont SD kártya nélkül.
Fájlokat adatkábelen másolj fel rá, vagy Bluetooth-on, e-mailben küld fel azokat.
3. a telepítés után csinálj mentést Xrecoveryvel
- a mentésnél lementődnek a személyes adataid a beállításaid és a telefonra telepített app-ok (progik)
- az EXT2 vagy 3-ra instalálat appok nem mentődnek le, de a sytem/sd card/app mappából természetesen továbbra is telepíthetőek, elérhetők lesznek.
4.-Ha néhány néhány program nem működik megfelelően vagy eltűnik, telepítsd újra az adott alkalmazást a Marketről.
- vagy a Root-ot is kihasználó fájlkezelőddel (rootexplorer)-el lépj be a sytem/SD Card/app mappába és onnan installáld újra (ráböksz, majd install) ugyan itt tudod majd ellenőrizni az SD(ext2) patrición fennmaradó helyet is.

2.módszer: ADB-vel: (mivel ez elég nehéz így letölthető dokumentum ként tettem fel amolyan pót alternatíva ként akinek más lehetősége nincs csak az próbálja ezzel)

doc: http://www.mediafire.com/?0ebt4rqynoo769k
docx: http://www.mediafire.com/?l5pv5d7uj1p3aa2
Közkívánatra több formátumban is felkerülhet!!!

3.módszer: SpontánAlkalmazás: Link2SD

EXT Patrició természetesen ehhez is szükségeltetik!

-letöltöd ezt az apk-t, telepíted[/b][/u]
http://www.mediafire.com/?wg6r3p9910c0a80

Vagy Marketen is elérhető LINK2SD néven.

-innentől kezdve az SD-re teleülnek az alkalmazások ha az alkalmazásba beállítod az auto linket, vagy ha nem, akkor kézzel helyezgetheted át az alkalmazásokat
Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool

Forrás: XDA

Figyelem ha valami balul sülne el, valamit rosszul csinálnál, akkor csak a telefon szoftverének javítása és memóriakártya újraformázása után áll helyre a készülék, kérem mindenki ennek tudatában végezze a műveletet!
HozzászólásElküldve: 2010. Nov. 29 Hétf.. 10:50 pm
A hozzászólás legutóbb hurikan által 2011. Aug. 12 Pént.. 9:48 am-kor lett szerkesztve, összesen 14 alkalommal.
 Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Hozzászólás az előzmény idézésével Mark this post and the followings unread Vissza az elejére 
Niki21
érdeklődő
érdeklődő

Ez is megy minden verzión, nyugodtan kiteheted a címbe az X8-at is. Smile anyumét ezzel hekkeltem Smile
akkor a Recoverys leírásod még nem volt meg. De úgyvoltam vele megnézem ezt, próba szerencse. Smile max újrahúzom.
De sikerült. Smile meg a Minit is eszerint csináltam legelőször amíg nemtetem fel a friss szoftvert. Smile azon is tökéletesen ment.
HozzászólásElküldve: 2011. Jan. 24 Hétf.. 5:48 pm
 Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Hozzászólás az előzmény idézésével Mark this post and the followings unread Vissza az elejére 
hurikan
moderátor
moderátor

Megtörtént.
Köszi a tájékoztatást! Smile
HozzászólásElküldve: 2011. Jan. 26 Szer.. 10:35 am

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Hozzászólás az előzmény idézésével Mark this post and the followings unread Vissza az elejére 
csokinorbi
rendszeres látogató
rendszeres látogató

Az lenne a kérdésem, h ugye azt írtad, h 2 gb felett fat32, akk nyilván az alatt fat... Akkor mit állítsak, ha 2 gigám van? És 2 gigából mennyit partícionáljak? Milyen arányban úgy értem:) köszi előre is
HozzászólásElküldve: 2011. Márc. 07 Hétf.. 6:27 pm
 Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger Hozzászólás az előzmény idézésével Mark this post and the followings unread Vissza az elejére 
hurikan
moderátor
moderátor

Attól függ mennyi kell neked háttértárnak megmaradjon. És mennyi kell a progiknak
250-600mega közt bármennyi lehet az EXT2
HozzászólásElküldve: 2011. Márc. 07 Hétf.. 6:57 pm

csokinorbi
rendszeres látogató
rendszeres látogató

Köszi, azonnal hozzá is kezdek Very Happy
HozzászólásElküldve: 2011. Márc. 07 Hétf.. 6:59 pm
 Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger Hozzászólás az előzmény idézésével Mark this post and the followings unread Vissza az elejére 
player333
gyakori vendég
gyakori vendég

Probléma

Sziasztok!

Nekem 2.1-es X8-am van. Az 5-ös pontnál ezt a hibát írja ki:
"Nem tudom csatlakoztatni az ext2 patriciót Sad
Mi lehet a gond?
Mindent a leírás szerint csináltam.
HozzászólásElküldve: 2011. Márc. 09 Szer.. 10:32 pm
 Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Hozzászólás az előzmény idézésével Mark this post and the followings unread Vissza az elejére 
player333
gyakori vendég
gyakori vendég

Re: Probléma

player333 írta:
Sziasztok!

Nekem 2.1-es X8-am van. Az 5-ös pontnál ezt a hibát írja ki:
"Nem tudom csatlakoztatni az ext2 patriciót Sad
Mi lehet a gond?
Mindent a leírás szerint csináltam.

Sikerült!
HozzászólásElküldve: 2011. Márc. 09 Szer.. 10:59 pm
player333
gyakori vendég
gyakori vendég

Sziasztok!

Nekem kiírja, hogy az apps2 működik Smile , de telepítéskor mégsem enged telepíteni, mert kevés a hely... Majdnem 1.2 Gb. helyet hagytam neki, a telón 40 Mb. hely van és 47 Mb.-os dolgot nem enged telepíteni...
Miért?
HozzászólásElküldve: 2011. Márc. 10 Csüt.. 7:34 pm
hurikan
moderátor
moderátor

Persze hogy nem, a telepítés lefolyásához a rendszermemóriát használja attól hogy utánna nem oda teszi.
Ilyeneket nem tudsz telepíteni Minire. Csak úgy ahogy a Játékok topikban le van írva pl a NFS-nél.
HozzászólásElküldve: 2011. Márc. 10 Csüt.. 7:50 pm

player333
gyakori vendég
gyakori vendég

Nem minim van, X8-am. Több játékot is tettem fel úgy, hogy az sd-re a mappát, utána az apk-t telepítettem.
Én úgy gondoltam, hogy ezzel a megoldással vagy nem figyeli a rendszermemóriát, vagy kibővíti arra, amit beállítottam.
Így, ha kisebb progit teszek rá, akkor is a telóra teszi, nem?
HozzászólásElküldve: 2011. Márc. 10 Csüt.. 8:08 pm
hurikan
moderátor
moderátor

Nem, a telóra semmit se tesz innentől, csak az EXT2-re, de a telepítéshez a rendszer kell.
HozzászólásElküldve: 2011. Márc. 10 Csüt.. 8:11 pm

player333
gyakori vendég
gyakori vendég

Most egy kis könnyebb kis progit feltelepítettem és csökkent a telóm memóriája.
HozzászólásElküldve: 2011. Márc. 10 Csüt.. 8:15 pm
csokinorbi
rendszeres látogató
rendszeres látogató

Igen, ezt már én is észrevettem, h mintha egyes appokat a telóra telepítene... Mintha azok a fájlok nem támogatnák az sdre telepítést... X8am van és kb 75 megám van már csak a kb 135 felhasználhatóbólSad
HozzászólásElküldve: 2011. Márc. 10 Csüt.. 8:26 pm
coolest
új tag
új tag

Nekem is "Nem tudom csatlakoztatni az ext2 patriciót" hibám van. Mit csináltál, hogy egyszer csak jó lett?
HozzászólásElküldve: 2011. Márc. 10 Csüt.. 8:52 pm
player333
gyakori vendég
gyakori vendég

Sokszor újból indítottam, meg ellenőriztem, de nem volt jó. Én újból végigcsináltam az egészet és jó lett. (Nekem a BusyBox is fent van.)
HozzászólásElküldve: 2011. Márc. 10 Csüt.. 10:10 pm
hurikan
moderátor
moderátor

Ha azt írja, hogy működik, akkor mindent az SD-re telepít. Pont ez a hátránya az EXT2-nek, hogy nem te döntöd el mit hova telepítesz. A belső memória egy picit még fogyni fog attól, hisz a cache, a gyorsító tár, az ikon továbbra is a belső memóriát használja. De ha feltesztek egy izmosabb 20megás progit akkor szembetűnőbb lesz, hogy hova telepít. Valamint ha RootExplorerel a system/sd card/app mappába került be az alkalmazás apk-ja akkor bizonyítottan oda települt. Azokat az alkalmazásokat amik nem támogatják az SD-t, azok innentöl hibásan települnek, elszálnak.
HozzászólásElküldve: 2011. Márc. 11 Pént.. 6:35 am

atek91
új tag
új tag

Sziasztok!
Nekem X8-am van 2.1-es Androiddal és a 4-es pont végéig el is jutok, de mikor indítom a srciptet nem csainál semmit, csak a kék képernyő és semmi más, ja meg alul a Close gomb.
Mit tegyek? Sad
HozzászólásElküldve: 2011. Márc. 27 Vas.. 1:58 pm
hurikan
moderátor
moderátor

Rootolást gondolom nem hagytad ki. Hiszen alapfeltétel.

Minden leírt fájlt feltettél az SD-re, a sripthez valókat?
HozzászólásElküldve: 2011. Márc. 27 Vas.. 3:59 pm

Twiszter
érdeklődő
érdeklődő

Nem látja a partíciót

Végig csináltam a lépéseket de a Total Comander nem látja a Fat32-es meghajtót amit az sd kártyán hagytam szabad helynek és a másikat akarná formázni amit Ex2 hagytam. Többször végig csináltam Fat és Fat32-vel is prbálkoztam, de a Total Comander nem látja de viszont a telefon látja a meghajtót. Biztos hogy mind a két Particiót Primaria kell állítani? Vagy mi lehet a baj?
HozzászólásElküldve: 2011. Ápr. 04 Hétf.. 10:22 am
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához 1 / 7 oldal [140 Hozzászólás] Ugrás a köv. oldalra:: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Következő
Előző téma megtekintéseOlvasatlanként megjelölKövetkező téma megtekintése
 Fórum index » SONY ERICSSON 2010 MODELLEK » SONY ERICSSON XPERIA X10 MINI (E10i), X10 MINI PRO (U20i), XPERIA X8 (E15i), W8 (WT18) KLUB » Megoldások gyakorlottabbaknak
Ugrás:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.